Pátek

17. dubna 2020 v 11:26 | Aďka
Vážení, dnešní sluníčkový den, navíc pjatulínek, vyzývá k tomu, abychom vypnuli, nastavili tvář i tělo paprskům, relaxovali a nezatěžovali hlavu. Vše za nás vyřeší levice, pravice, střed...tam je fiškulínů. My obyčejní, nestačíme zírat co se v lavicích parlamentu i senátu odehrává. Winston Churchill pravil, že demokracie začíná oblečením saka , odchodem k volbám a končí vhozením lístku do urny. Jak trefné a stále to funguje. Kolik expertů na Covid-19 se nachází mezi námi občany. Mnozí baží po ještě větší demokracii, ale s nataženou rukou. Demokracie ano, chybí ale respekt, tolerance, empatie... Aby fungovala demokracie záleží na zralosti, vyspělosti politiků, kteří zemi řídí, dále na zralosti a vyspělosti elit kteří žijí v naší zemi, k nimž řadíme historiky, filosofy, učitele...Schopnost jak dovedou řešit, ale i předkládat veřejnosti témata dotýkající se každého z nás, jak je dovedou i obhájit, to je to, co mně tu chybí. Mnoho názorů, řešení špatná, či žádná. A to nehovořím o roli médií, často mně to připadá, mnoho povyku pro nic. Chci jenom připomenout všem křiklounům, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého (John Stuart Mill). A dost již, krásnou sobotu i neděli, bez TV, tisku, běžte do zeleně, dodržujte rozestupy, radujte se, to vám přeje Aďka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 20. dubna 2020 v 14:02 | Reagovat

Je pondělí, začátek nového týdne. Mnoho z nás vítá pomalý návrat k normálu. Mnoho z nás ale nedbá na rady a varování odborníků, komentují i kritizují vše. O mnohých vím, že celý život bojují se sebou, že i v pokročilejším věku nezakotvili. A právě ti, nejvíce oponují. Stále mně chybí u mnohých pokora. Také stará moudrost, přej, bude ti přáno, dej, bude ti dáno. Člověk nemůže jen stát s nastavenou  dlaní,  ale musí otevřít srdce a pozitivní mysl . Musí i v nepohodě myslet na druhé, na ty potřebné. Je snad paralele, že se dnes na ulicích míjíme se zakrytým obličejem. Jak je tomu dlouho, kdy jsme ostře vystupovali proti jedincům jiného vyznání, jiných mravů. Byl to snad odraz našeho nitra, naších obav, strachu? Je snad covid-19 seslán na nás, abychom v sobě vyburcovali pud sebezáchovy spolu s tolerancí, vírou, láskou k bližnímu svému?

2 Anna Anna | E-mail | Web | 20. dubna 2020 v 17:47 | Reagovat

Pondělí, začátek nového týdne. Mnozí z nás s úlevou sledujeme pomalý návrat k normálu. Mnozí z nás, jsou ale chroničtí kritici, nespokojení se vším. Znám jen některé z nich a je mě jich líto. Jsou to ti, kteří po celý život bojují sami se sebou, kteří se nedovedou tzv. "ukotvit". Jen občas sleduji TV, čtu komentáře, stále nám chybí pokora. Není to tak dávno, kdy jsme poměrně ostře kritizovali a napadali ty, kteří v zájmu své víry, svého přesvědčení nosili obličej zakrytý. Dnes je to běžný jev na ulicích, v obchodech, nemocnicích...Je to snad paralela, či zvednutý prst shůry? Trest  za netoleranci, nesnášenlivost v podobě covid-19? Nabízí se to. Stojím ale nohama pevně na zemi, proto doufám  a věřím, že se lidstvo i s touto pohromou dovede poprat. Musíme tomu ale jít naproti, sklonit hlavu, věřit, pomáhat jeden druhému, dodržovat alespoň malinko zásady, které chrání nejen mě, ale vás, všechny...
Zdravím vás všechny, je slunečný podvečer, vše kolem kvete i to je důvod k pozastavení, k rozjímání. Aďka

3 Anna Anna | E-mail | Web | 22. dubna 2020 v 13:29 | Reagovat

Pozorně jsem si přečetla článek pana ředitele FN Motol, Miloslava Ludvíka. V mnohém s ním nelze, než souhlasit.Za prvé používaný  termín promořování, působí na laickou veřejnost  jak červený hadr na býka. Elegantnější by byl býval termín imunizace, jak říká. Zde platí, jak důležité je vybrat ten správný ekvivalent. O protilátkách na Covid-19 lze též polemizovat.Vakcína proti novému typu koronaviru,dle mnoha odborníků z řad epidemiologů,virologů... možná nebude nikdy. Nadějí je prý opravdu chytrá karanténa. Zatím se prý není třeba bát mutací viru. Nejsou žádné zprávy o tom, že by se nějak podstatně měnil. Důležité je chránit ohrožené skupiny lidí, ostatní pak opatrně imunizovat. Dle  šéfa Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedrose Adhanoma Ghebreyese ale pandemie nemoci Covid-19 není překonaná, to nejhorší prý svět stále ještě čeká. Varování vyslovil nyní, kdy řada států včetně těch evropských začala karanténní opatření uvolňovat. Výsledky rozvolňování se ukáží v čase. Zdravotníci jsou opatrnější, ekonomové netrpělivější. No, a my přihlížíme, reptáme, souhlasíme, či nesouhlasíme. Dále mě zaujal názor pana ředitele k alokaci zdravotníků, jak lékařů, tak i sester.
Sdílím s ním názor, jako zdravotník, že je nutné změnit modní trend, že každá sestra musí mít vysokoškolské vzdělání. Propojení středních zdravotních škol, spolu s vyššími odbornými školami je na místě. Sestry by se již od patnácti let pohybovaly a sžívaly  s  nemocničním prostředím, po složení maturitní zkoušky by  na vyšší odborné škole  studium ukončily jako diplomované specialistky. Získaly by kýženou praxi i požadovanou erudici. Moc bych si přála pomalu po 45 letech práce ve zdravotnictví, aby sestry získaly prestiž, uznání, které si tak zaslouží.
Dnes je to vše, Vaše Aďka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama