Zakázané uvolnění

Středa v 15:16 | Anna Sýkorová
Covid-19 nás vyslal do ulic s rouškami, za lidi hovoří oči. Setkáváme se s pohledem ustrašeným, nevrlým, nenávistným , bezradným, ale také s očima, které se smějí, hladí. Ale jak vlastně změnil život nás všech? Většina z nás na počátku léta očekává uvolnění, rozvolnění, zmírnění restriktivních opatření v souvislosti s Covid-19. Ptám se, je šance, že se vrátí vše do "starých" kolejí? Budeme se moci nadechnout, uvolnit, ze sevření příkazů, opatření?
Návrat bude složitý pro mnohé z nás. My staří, starší, dříve narození se uskromnit dovedeme, ale co mladší, mladí i ti nejmenší? Dovedou slevit ze svých nároků? Ti dospělí, obejdou se bez nákladných dovolených, ti nejmenší, budou moci existovat bez drahých hraček?
Dlouhodobá karanténa ukáže negativní účinky v čase. Osamělost, změna kažodenních povinností, zásadně změnila život všech. Osamělostí trpí zejména staří, nemocní, ale i děti, kteří pociťují omezení v každodenních činnostech. Chybí jim kamarádi, sportování, hry, volnost. U dospělých lze pozorovat obavy před ztrátou zaměstnání, před finančními problémy. Frustrace je může dovést k alkoholu, drogám...Proto doufám, že lidé budou stát při sobě i nadále. Že slovo pomoc, není jen prázdné gesto, že lásku, kamarádství, přátelství nenehradí komunikaci přes mobil, počítač. Také doufám, že lidé najdou cestu do přírody, že ocení krásu našich lesů, luk , hradů i zámků. Doufám, že si lidé uvědomí, upřednostní věci důležité, životně nezbytné a eliminují ty, bez kterých se obejdou. Končí pro nás zakázané uvolnění, nastává čas naděje.
Aďka 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama